Gegužės 8 dieną gimnazijos abiturientai ir vienuoliktokų būrelis anksti ryte išvyko iš Vilniaus ir keliavo ten, kur augo žmonės, kūrę mūsų valstybę. Marijampolėje aplankėme Rygiškių Jono gimnaziją, kurioje pradėjo formuotis Jono Jablonskio, Vinco Kudirkos, Vinco Mykolaičio-Putino vertybės. Ši gimnazija primena, kad kiekvienas jaunas žmogus gali užaugti ir nuveikti didelius darbus savo šaliai. Kelionę vainikavo ekskursija Seinuose, kur aplankėme Šv. Mergelės Marijos baziliką ir Dominikonų vienuolyną, kuriame veikė Seinų kunigų seminarija, šiemet mininti 200 metų jubiliejų. Mokiniai aplankė Antano Baranausko kapą ir pasivaikščiojo po V. Mykolaičio-Putino romano ,,Altorių šešėly“ aprašytas vietas.
Tai ne tik dar viena išvyka – tai diena, kai istorija tapo gyva, o patirtis išliks ilgiau nei nuotraukos. Ne tik sužinojome, bet ir pajutome, kur gimė Lietuvos idėjos, ką reiškia išsaugoti savo kalbą ir tapatybę net svetur. Tai kelionė, po kurios grįžome ne tik su įspūdžiais, bet ir su didesniu supratimu, kuo verta didžiuotis.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė
Kristina Stučienė
